Serdecznie witamy w internetowym portalu wsi Trębaczów…
Zapraszamy do współpracy, przesyłajcie do nas treści lub ogłoszenia abyśmy umieścili je na stronie
UWAGA !!! zwróćmy uwagę na to czym oddychamy – szczegóły poniżej…

O Trębaczowie

Tak powstała
legenda o Trębaczowie

Jeśli chcesz poznać więcej historii Trębaczowa
...

Tablica ogłoszeń

Ogłoszenia lokalne

Sprzedam...
Kupię...
Zamienię...
Wynajmę...
Zatrudnię...
...

Warto zobaczyć

Adresy internetowe stron powiązanych z Trębaczowem:

www

Pogoda

Pogoda Kępno z serwisu

Licznik odwiedzin

Aktualnie online: 1

Ostatnie 24h: 1

Dzisiaj: 1

Ostatnie 30 dni: 36

Wszystkich: 14013

Lokalizacja

Jak dojechać do Trębaczowa?
Sprawdź mapę Trębaczowa

Inne organizacje w Trębaczowie:

  • Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”,  zastęp Wilczki

W 2007 roku dziewczęta z Trębaczowa i okolic  zachęcone przez ówczesnego proboszcza, ks. Eugeniusza Walczaka i proboszcza sąsiedniej miejscowości – Domasłowa,
ks. Piotra Szkudlarka, wzięły udział w Wigilii Środowiska Wrocławskiego. Był to ich pierwszy kontakt ze Stowarzyszeniem Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego. Już rok później- 20 grudnia 2008 roku, podobna Wigilia odbyła się w Trębaczowie. W tym czasie dwie z dziewcząt złożyły już swoje przyrzeczenia harcerskie. W tym czasie istniały już dwa zastępy: 5-osobowa Biedronka i 4-osobowa Mrówka. Po dwóch miesiącach odbyło się zimowisko, gdzie uznany został zastęp Biedronka. Kolejnym wielkim wydarzeniem były Chorągwiane Harce Majowe, który odbyły się blisko Trębaczowa, w Weronikopolu. Kilka miesięcy później uznany został także zastęp Mrówka. W sąsiednim Domasławie działał Łoś. W 2009 roku zastęp Biedronka został zawieszony, jednak Mrówka nadal działa.  W 2010 roku dziewczęta z Mrówki i Łosia wzięły udział w zimowisku we Wrocławiu. Kilka miesięcy później także w Ogólnopolskich Harcach Majowych. A w lipcu wyjechały na dwutygodniowy obóz w Borach Dolnośląskich.
Obecnie w Trębaczowie działa zastęp Mrówka i w Domasławie zastęp Łoś. Oba zastępy należą do Sieci Samodzielnych Zastępów BluSZcz działającego na terenie Dolnego Śląska. Do tej nietypowej drużyny należą także zastępy  SZ Gronostaj z Legnicy i  SZ Wydra z Bolesławca. Na początku września pożegnały poprzednią drużynową dh Barbarę Herdzik. Obecnie współpracują z dh Anną Pizoń. W pobliskim Miechowie istnieje także gromada, do której należy kilkanaście dziewczynek z okolic, tzw. wilczków. Pracuje z nimi dh Dominika Wawrzyniak. W Trębaczowie i okolicach aktualnie mieszkają także trzy przewodniczki, których na pewno z roku na rok będzie przybywać.

Więcej inf. : http://fse.pl/ , http://gniazdo.fse.pl/

Copyright Trębaczów © 2010-2014